|
ALEXANDRA'S
Το PARK HOTEL ATHENS δίνει πολλές επιλογές για φαγητό σε μια εκλεπτυσμένη ατμόσφαιρα και σε ένα κομψό περιβάλλον. Ακολουθώντας τη φιλοσοφία μας και την αφοσίωσή μας στην υψηλή ποιότητα, έχουμε ανακαινίσει πλήρως το εστιατόριό μας Alexandra's, έτσι ώστε δημιουργήσαμε ένα καινούργιο στέκι για καλό φαγητό στην Αθήνα. Το έχουμε, λοιπόν, σχεδιάσει με τέτοιο τρόπο, ώστε να αποτελεί ένα σημείο αναφοράς, ένα μοντέρνο εστιατόριο για μεσημεριανό φαγητό, που προσφέρεται για γεύματα εργασίας, αλλά και ένα ρομαντικό piano-restaurant, κατάλληλο για βραδινή έξοδο. Και στις δύο περιπτώσεις, το εστιατόριο προσφέρει καταπληκτική κουζίνα και άψογη εξυπηρέτηση σε ένα κομψό εστιατόριο, που δίνει έμφαση στις προσωπικές στιγμές.
|
|
|
![](../media/restT11.jpg) |
![](../media/restT12.jpg) |
![](../media/restT13.jpg) |
![](../media/rest22.jpg) |
![](../media/restTop.jpg) |
![](../media/restBullet.jpg) |
Λαχταριστά δεματάκια από φύλλο κρούστας με κατσικίσιο τυρί και μελωμένη vinaigrette. |
![](../media/restBullet.jpg) |
"Alexandra's Cold Plate": Δροσερά φύλλα μαρουλιού, φιλετάκια αστακού και καπνιστού σολομού, γαρίδες σε σάλτσα φρέσκιας κρέμας με άρωμα λεμονιού και χαβιάρι. |
![](../media/restBullet.jpg) |
Κηπευτικά σε ποικιλία μαρουλιού με ρόκα, σταφίδες, κουκουνάρι, φύλλα παρμεζάνας και σάλτσα μελιού με μουστάρδα. |
![](../media/restBullet.jpg) |
Φιλετάκια χοιρινά μαριναρισμένα με ginger, κάρυ και μέλι, σερβίρεται με πατάτες και λαχανικά. |
![](../media/restBullet.jpg) |
Κοτόπουλο σουβλάκι με μανιτάρια, μαριναρισμένο με σπόρους μουστάρδας, whisky και μέλι. |
![](../media/restBullet.jpg) |
Κρεμ μπρουλέ |
|
![](../media/restT23.jpg) |
![](../media/restT31.jpg) |
![](../media/restT32.jpg) |
![](../media/restT33.jpg) |
|
Το εστιατόριο Alexandra's διατίθεται για ιδιωτικές συναντήσεις και γεύματα. Απλώς αφήστε τα στοιχεία σας στο έμπειρο προσωπικό μας, και εμείς θα σας απαντήσουμε άμεσα.
Ώρες λειτουργίας: 12:00 -02:00, Δευτέρα έως και Κυριακή
|
|
|
|
|